Peugeot 2081,2 PureTech 82 Prestige 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2019 |
| Kilometertal | 66.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
SE HER: På lager, Glastag, Multifunktionslæderrat, Bluetooth, Alufælge, Parkeringssensor bag m. bakkamera, Navigation, Sædevarme, Splitbagsæde, Isofix, Tonede ruder, El-justerbar sidespejle og meget mere
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 146.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | LED Kørelys |
|---|---|
| 4x el-ruder | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Navigation |
| Antispin | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet |