Peugeot 2081,2 PureTech 82 Envy 5d
Kontantpris
52.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 161.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,4 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,5 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Denne fine Peugeot 208 er kommet ind på lager.
Under klargøring men kan ses hurtigt.
Tandrem udskiftet i 2024 ved 134.000
Prisen inkludere:
12 måneder reklamationsret
6 måneders garanti
Syn
Service
Nummerplader
Ring gerne inden I kommer så i ikk køre forgæves
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 16" alufælge, led kørelys, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, navigation, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 136.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.120 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 410 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |