Peugeot 2081,2 PureTech 75 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 103 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
PÅ LAGER OG KLAR TIL LEVERING INDENFOR 2 HVER DAGE!!🚗
FINANSERING IGENNEM SANTANDER MED ATTRAKTIV RENTE!
💥HIGHLIGHTS PÅ BILEN💥
✅AIRCONDITON
✅LANGT PÅ LITEREN
✅BLUETOOTH
✅TANDREM SKIFTET
✅HELÅRSDÆK
✅BILEN LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET
🟢 Byttebil & Finansiering.
Taastrup Bilsalg tilbyder finansering med blot 0 kroner i udbetaling,
Vi tager gerne i mod din gamle bil uanset om standen er god eller dårlig tilbyder vi en fair pris!
BESØG OS PÅ VANDMESTERVEJ 21, 2630 TAASTRUP
ÅBNINGSTIDER
MANDAG-FREDAG 8:00-16:00
LØRDAG 10:00-13:00
SØNDAG 12:00-15:00
RING PÅ 53430902
(vi tager forbehold for tastefejl)
kørecomputer, alufælge, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, cd, cd/radio, airbag, esp, isofix, dæktryksmåler, parkeringssensor (bag), håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, helårshjul, el-sidespejle
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 143.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.084 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 426 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Airbags | El-sidespejle |
| Aircondition | ESP / ESC |
| Alufælge | Fartpilot |
| Android auto | Fjernb. centrallås |
| Antispin | Håndfrit til mobil |
| Apple carplay | Helårshjul |
|---|---|
| CD | Isofix |
| CD afspiller | Kørecomputer |
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |