Peugeot 2081,2 PureTech 100 Allure 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 20.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Finansieringsforslag på denne Peugeot 208 feks udbetaling Kr. 26000,- og fra 1525,- pr. måned.
Tilkøb en udvidet serviceaftale med op til 20000 km årligt for Kr. 295,- pr. måned.
fuldaut. klima, fartpilot, sædevarme, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), 15" alufælge, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.713 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.195 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |