Peugeot 2081,0 VTi Active 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
11.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2013 |
| Kilometertal | 169.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,0 sek. |
| Tophastighed | 163 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 760 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Peugeot 208 1,0 VTI Active 5 dørs 2013
Økonomisk benzin Bil. Lav km tal.
Tidligere reg: EB91320
Bilen kan ikke starte, og der er mistanke om en defekt motor.
✅ Bilen sælges som afhentningstilbud, hvilket betyder uden garanti.
Udstyr: stofindtræk, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, 15" alufælge, vinterhjul, træk, el-ruder, fartpilot, centrallås, fjernb. centrallås, aircondition, cd/radio, aux tilslutning, alarm, 6 airbags, esp, isofix, automatisk lys, udv. temp. måler.
📞 Ring gerne inden ankomst, da vi kan være ude af huset.
Åbningstider:
Mandag–Fredag: 08.00–17.00
Lørdag–Søndag: Efter aftale
Telefonen er åben alle ugens dage til kl. 19.00
📲 Tlf: 53 54 54 54
Adresse:
MCK Auto ApS
Roskildevej 316
2630 Taastrup
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 144.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 950 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 760 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|