Peugeot 2071,4 HDi 70 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2011 |
| Kilometertal | 193.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 70 hk/160 nm |
| Acceleration | 15,1 sek. |
| Tophastighed | 166 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
A F H E N T N I N G S T I L B U D !! E N G R O S T I L C V R !!
Reg.nr: EG57335
Senest synet: 31-07-2025
kørecomputer, stofindtræk, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, aircondition, centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, isofix, antispin, esp, db. airbags
Stengaard Biler er medlem af Autobranchen Danmark!
Finansering tilbydes fra 0, -kr i udbetaling og lav rente.
Forsikring fra 3.199, - om året i fuld kasko(elite-bilister)! Eller kun 269, -kr om måneden!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Se alle vores biler på www.StengaardBiler.dk
Eller kom ud og besøg os på Fjeldhammervej 23,
2610 Rødovre.
Vi har åbent:
Mandag til Fredag; 10:00 - 17:00.
Lørdag; Efter aftale.
Søndag; 12:00-16:00
Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 156.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.259 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 406 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| CD/radio | Læderrat |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
|---|---|
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |