Peugeot 2061,4 EX 5d
Kontantpris
9.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2004 |
| Kilometertal | 214.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/120 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DENNE BIL ER SYNET 05-01-2025 DER STÅR EN SUPER REGULÆR BIL MED , læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, , , centrallås, sædevarme, el-ruder, cd/radio, esp, airbag, isofix, antispin, udv. temp. måler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 925 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 382 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Antispin | Læderrat |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |