Peugeot 20081,6 BlueHDi 100 Allure Sky 5d
Kontantpris
75.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 139.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,6 km/l |
| CO2 udledning | 93 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 820 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Finansieringsforslag på denne Peugeot feks udbetaling Kr 10000,- og fra 1265,- pr. måned.
Tilkøb en udvidet serviceaftale op til 20000 km årligt for 295,- Kr. pr. måned
træk, 2 zone klima, glastag, fartpilot, 4x el-ruder, regnsensor, parkeringssensor (bag), bakkamera, sædevarme, kørecomputer, læderrat, delkunstlæderindtræk, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, dæktryksmåler, isofix, airbag, esp, 16" alufælge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 199.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.330 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 820 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Antispin | Panoramatag |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Delkunstlæderindtræk | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |