Peugeot 20081,5 BlueHDi 100 Allure+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,5 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.260 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Rigtig fin og velkørende Peugeot 2008 1,5 BlueHDi Allure+ 100HK 5d med Diesel partikelfilter.
Bilen er godt udstyret med bla. Android Auto, Apple CarPlay, kurvelys, bakkamera, fartpilot, klimaanlæg og sædevarme.
Den har anhængertræk og må trække 1.260 kg.
Bilen står flot med både dellæder kabine, 16" Alufælge og glastag.
Den har en flot servicehistorik, den er tidligere undervognsbehandlet og kun haft 1 ejer fra ny!
Kig forbi vores store indendørs udstilling eller kontakt os på 6138 4545.
Vi kan finansiere bilen fra 1.587,- pr. måned UDEN udbetaling og vi tager gerne din bil i bytte.
1 ejer, Diesel partikelfilter, Undervognsbehandlet, 6 gear, 16" alufælge, træk, kurvelys, led kørelys, mørktonede ruder i bag, tagræling, tågelygter, aircondition, android auto, apple carplay, aut. nedbl. bakspejl, aux tilslutning, bakkamera, musikstreaming via bluetooth, centrallås, fjernb. centrallås, centrallås, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, 4x el-ruder, fartpilot, fuldaut. klima, kørecomputer, multifunktionsrat, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, sædevarme, udv. temp. måler, usb-a tilslutning, bagagerumsdækken, dellæderindtræk, glastag, højdejust. forsæder, læderrat, splitbagsæde, airbag, antispin, esp, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 196.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 416 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.260 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |