Peugeot 20081,2 PureTech 130 GT EAT8 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
✅ 2008 GT med Automatgear, adaptiv fartpilot og anh. træk
✅ 8 trins aut. gear
✅ FULL Led lys med automatisk fjernlysassistent
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Peugeot i-cockpit 3D
✅ 10" skærm med navigation
✅ Bakkamera og Parkeringssensor for/bag
✅ Apple carplay + Android AUTO
✅ Fuld automatisk klima
✅ Sædevarme
✅ 17" alufælge
✅ Fast træk til 1200kg monteret
✅ Vognbaneassitent
✅ Blindvinkelsensorer
Mulige tilvalg :
➕ 16" vinterhjul 11.195, -
➕ 4 års Dinitrol 5.450, -
Vi tilbyder altid skarp finansiering gennem Jyske Finans & Santander - både med og uden udbetaling.
Få ekstra tryghed med i handlen – mulighed for tilkøb af CarGarantie på alle vores biler – hør nærmere.
Vi tager naturligvis Jeres nuværende bil i bytte.
Åbningstider i salgsafdeling
Alle hverdage fra kl. 9.00 – 17.30
Lørdag og søndag fra kl. 11.00 – 16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.813 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 434 liter |
| Vægt | 1.328 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 387 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 49 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Førerovervågning med advarsel |