Peugeot 1081,0 e-VTi 69 Allure 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 195.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,3 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Super lækker, velholdt og vel udstyret Peugeot 108 1,0 e-VTi 69 Allure 5d som kører upåklageligt!
Engros
Nye billeder er på vej
✅ Vi tilbyder super attraktiv finansiering, både med og uden udbetaling
✅ Vi er medlem af AutoBranchen Danmark, din tryghed for en sikker handel
✅ Spar 20% på din bilforsikring igennem os
✅ Vi tager gerne imod byttebiler
🔴OBS! Vi tager forbehold for, at bilen kan være solgt eller reserveret- ring gerne og forhør nærmere inden du kører hjemmefra.🔴
🌟🌟🌟Highlights🌟🌟🌟
✓Fartpilot
✓Parkeringssensor bag
✓Skiltegenkendelse
✓Android/Apple carplay
✓Fuld led kørelys
✓Vognsbaneassistent
✓Næsten fuld servicebog
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, led baglygter, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, internet, aux tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 120.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 860 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 348 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| Auto. parkering | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Regnsensor |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |