Opel Mokka-e50 Elegance 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 2.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 318 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 177 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Elegance model med Adaptiv Fartpilot!
Hos Thybo Biler er du i trygge hænder.
Vi har et af Danmarks fineste udvalg af brugte elbiler med særligt fokus på vores egne mærker – Opel, Peugeot, Citroën, Fiat og Leapmotor – samt et stærkt udvalg af øvrige kvalitetsbiler til nogle af markedets mest attraktive priser.
Har vi ikke netop den bil, du søger, har vi gode muligheder for at finde den rette bil til netop dit behov.
Vores mål er at give dig en tryg og gennemtænkt bilhandel med kyndig rådgivning i øjenhøjde.
Vi rådgiver dig hele vejen – fra valg af bil og udstyr til løsninger inden for finansiering, garanti, forsikring og ladeudstyr – så du får en bil, der matcher både dine behov og dit budget.
Attraktive finansieringsmuligheder
Vi tilbyder fleksible finansieringsløsninger med eller uden udbetaling samt mulighed for fast eller variabel rente. Sammen finder vi altid en løsning, der passer til din situation.
Book tid – og få den bedste oplevelse
Du er altid meget velkommen i vores flotte showroom.
For at sikre dig den bedst mulige oplevelse med besigtigelse, prøvetur og grundig rådgivning, anbefaler vi dog, at du booker tid på forhånd.
På den måde er vi forberedt, kan afsætte den rette tid og finde bilen frem – og sikrer, at du ikke kører forgæves.
Kontakt
📞 96 10 10 10
📧 salgholstebro@thybobiler.dk
💻 www.thybobiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 310 liter |
| Vægt | 1.498 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 415 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 517 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Førerovervågning med advarsel | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |