Opel Karl1,0 Essentia 5d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 79.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/96 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, splitbagsæde, udv. temp. måler, automatisk start/stop, cd/radio, aux tilslutning, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, esp, antispin
Evt. bytte. ekskl. lev. Billig finansiering. Kan finansieres til 0kr. i udbetaling. Husk MitId. Vi laver gerne forhåndsansøgning
Da vi forsøger at tilpasse åbningstider efter kundernes behov., Ring/sms venligst på 21644869 inden fremmøde, så vi kan have bilen klar.
Vi har Nummerplader på lager, så kør hjem samme dag med bilen.,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 79.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 839 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 368 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 514 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 32 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Dæktryksmåler |
|---|---|
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Antispin | Isofix |
| Automatisk start/stop | Kørecomputer |
| AUX tilslutning | Splitbagsæde |
| CD/radio | Udv. temp. måler |