Opel Karl1,0 Cosmo 5d
Kontantpris
39.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 185.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/96 nm |
| Acceleration | 13,9 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Velkørende og velholdt bil.
Synet nov. 2025.
Ny olie, olie filter, katalysator, tændrør og ny serviceret aircondition.
Lille kosmetik skade på bagkofanger venstre side. Står på nye vinterdæk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 120.410 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 939 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 368 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 414 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 32 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Android auto | Fartpilot |
| Apple carplay | Servo |
| Automatisk start/stop |