Opel Frontera44 GS 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2025 |
| Kilometertal | 14.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 304 km |
| Batterikapacitet | 44,0 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 113 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Trækvægt | 350 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Fartpilot, P-sensor for/bag m. bakkamera, Blindvinkelsassistent, Trådløst Apple CarPlay / Android Auto, Trådløs opladning af mobiltelefon, LED for/baglygter, El sidespejle og meget mere
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 305 km
Hjemmeladning: 11 kw/3 faser (ca. 4 timer)
Hurtigladning: 100 kw (10-80% = ca. 34 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 225.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 439 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 350 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |