Opel Crossland1,2 T 110 GS Line 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 840 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
BEMÆRK Opel Crossland GS-Line!
Af Bemærkelsesværdigt Udstyr: Parkeringssensor for og bag - Bluetooth - 2 zonet klimaanlæg - Apple carplay/Android auto - Adaptive forlygter - Fartpilot - Sædevarme for - rat varme og meget mere!
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Vi ses i Søborg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 275.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 410 liter |
| Vægt | 1.154 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 422 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 616 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 840 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptive forlygter | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |