Opel Crossland X1,2 T 110 Innovation aut. 5d
Kontantpris
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 123.900 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/205 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 840 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Bemærk en ejer alle service ved Opel, Tyverialarm, HUD (Heads Up Display), Nøglefri adgang og start,, Opvarmelig forrude, LED forlygter med UGE (LED baglygter), DAB-modtager, Avanceret parkeringsassistance pakke, Bagsædepakke, Justerbart bagsæde, Stof/ imiteret læder indtræk, Morrocano sort, Premium metalfarve, Sikkerhedspakke
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 241.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 410 liter |
| Vægt | 1.189 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 616 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 840 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|