Opel Crossland X1,2 T 110 Innovation 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 108.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 840 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
ÅBNINGSTIDER I PÅSKEFERIEN... TORSDAG, FREDAG, LØRDAG OG SØNDAG LUKKET. ÅBENT MANDAG 2 PÅSKEDAG 12-16.00
Høj bil med let adgang og stort bagagerum med bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat med varme, stofindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, led baglygter, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, esp, vognbaneassistent, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag). Velholdt bil med fin servicehistorik og tandremmen er skiftet ved km. 90.531 06.01.2025 bøger medfølger.
Leveres med 2 års reklamationsret. Vi tilbyder billig financering med eller uden udbetaling. Velkommen til en prøvetur, ring venligst i forvejen så sørger vi for at bilen står klar når I ankommer. Alle vores biler kan fremvises på digital-online fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 218.001 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 410 liter |
| Vægt | 1.145 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 421 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 840 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 2 zone klima | LED baglygter |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| 6 airbags | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Android auto | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Antispin | Regnsensor |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El indst. førersæde | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Vinterhjul |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 2-zonet |