Opel Corsa1,5 D 102 Sport 5d
Kontantpris
56.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 176.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 34,4 km/l |
| CO2 udledning | 77 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
model sport, del læder, læderrat, multifunktionsrat, 17" alufælge, el-sidespejle, tågelygter, vinterhjul, varme i rat, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, cd/radio, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, airbag, esp, blindvinkelsassistent, antispin, 6 gear, synet 06-06-2024, tidligere reg nr EE73167, ring for besigtigelse da jeg ALDRIG har åbent og bilen holder i aflåst gård,
DANMARKS BILLIGESTE OG TOP MODELLEN PÅ UDSTYR,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 171.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vinterhjul |