Opel Corsa1,4 16V OPC Line 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 139 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/130 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
RING FOR FREMVISNING. KLAR TIL OMGÅENDE LEVERING.
Highlights:
📌Fartpilot
📌Xenon Forlygter
📌Sædevarme & Varme i rat
📌Bakkamera
📌Parkeringssensor for- og bag
📌Bluetooth
kørecomputer, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, stofindtræk, el-sidespejle, fartpilot, 4x el-ruder, bakkamera, musikstreaming via bluetooth, xenonlys, varme i rat, fuldaut. klima, udv. temp. måler, sædevarme, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, isofix, esp, automatisk lys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 166.014 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.199 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 431 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædebetræk, stof |
| ESP / ESC | Sædevarme |
|---|---|
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fuldaut. klima | Stofindtræk |
| Højdejust. forsæde | Udv. temp. måler |
| Isofix | Varme i rat |
| Kørecomputer | Xenonlygter |