Opel Corsa1,4 16V Excite 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2019 |
| Produceret | 5/2019 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 138 g/km |
|---|---|
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/130 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Super fin Opel Corsa med fin servicehistorik. En økonomisk og velkørende bil med masser af udstyr og høj komfort i hverdagen.
✅ Apple CarPlay og Android Auto
✅ Navigation via app
✅ Aircondition
✅ Sædevarme og varme i rat
✅ Fartpilot
✅ Anhængertræk
✅ LED kørelys
✅ City Steering
👉 Kan finansieres fra 1.378 kr. pr. md. uden udbetaling.
📍 En veludstyret og økonomisk Corsa – perfekt til både bykørsel og pendling. Klar til prøvetur i dag.
Derudover får du bl.a.:
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, aircondition, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, musikstreaming via bluetooth, USB-A tilslutning, dæktryksmåler, 6 airbags, ESP
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk, varme i rat, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, navigation via app, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, dæktryksmåler, 6 airbags, esp, city steering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 141.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.199 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 431 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| City steering | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |
| Kørecomputer | Varme i rat |