Opel Corsa1,4 16V Enjoy 5d
Kontantpris
94.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/130 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
VELHOLDT OPEL CORSA!
Af særligt udstyr:
Elruder for - Fartpilot - Regnsensor - Sædevarme for - 15" Alufælge - Højdejusterbart førersæde - Justerbart rat - Rat m. varme - Dæktrykssensor - Selealarm - o.m.a
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 151.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.199 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 416 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
|---|---|
| El-ruder | Varme i rat |