Opel Corsa1,2 T 100 Sport 5d
Kontantpris
154.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 35.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 116 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" alufælge, glastag, el-sidespejle, tågelygter, fuld led forlygter, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, isofix, 6 airbags, esp, varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.612 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.075 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Panoramatag |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Bakkamera | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde |