Opel Corsa1,2 T 100 Elegance 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2022 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Landets flotteste Opel Corsa - med den kraftige 100 hestes motor.
Super flot mindre bil, godt med udstyr og flot design.
Highlights:
✔️ Apple Carplay / Android Auto
✔️ Varme i forsæder
✔️ Varme i rat
✔️ Bakkamera + 360 grader
✔️ Parkeringssensorer for og bag
✔️ Fartpilot
✔️ LED forlygter
✔️ ISOFIX
✔️ Regnsensor
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ 16" Alufælge
For at kunne tilbyde vores kunder den største tryghed ved bilhandel, tilbyder vi følgende:
👍 GARANTI – Du har naturligvis reklamationsret hos os, men ønsker du at være dækket endnu mere ind, kan vi tilbyde dig op mod 4 års ekstra tryghed til markedsstærke priser.
👍 FINANSIERING – Vi kan skræddersy en finansiering, så den passer til netop dine behov - også uden udbetaling!
👍 SERVICEAFTALE – Vi tilbyder naturligvis også serviceaftaler, som passer til netop din bil og dine behov.
👍 FORSIKRING – Vi samarbejder med nogle af landets bedste forsikringsselskaber og tilbyder dig gode og nemme forsikringsløsninger. Få et uforpligtende tilbud hos os - gratis.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 215.813 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 309 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Delkunstlæderindtræk | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Varme i rat |
| El-ruder | Vognbaneassistent |