Opel Corsa1,2 16V Cosmo 3d
Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2008 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/110 nm |
| Acceleration | 13,9 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 850 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
A F H E N T N I N G S T I L B U D !! E N G R O S T I L C V R !! Dette betyder ikke at bilen fejler noget, men at den går uden for vores sortiment!
Reg.nr: CX36418
Senest synet: 09-01-2025
kørecomputer, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, centrallås, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, isofix, db. airbags, esp, antispin
Stengaard Biler er medlem af Autobranchen Danmark!
Finansering tilbydes fra 0, -kr i udbetaling og lav rente.
Forsikring fra 3.199, - om året i fuld kasko(elite-bilister)! Eller kun 269, -kr om måneden!
Vi tager gerne din bil i bytte.
Se alle vores biler på www.StengaardBiler.dk
Eller kom ud og besøg os på Fjeldhammervej 23,
2610 Rødovre.
Vi har åbent:
Mandag til Fredag; 10:00 - 17:00.
Lørdag; Efter aftale.
Søndag; 12:00-16:00
Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 171.499 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.030 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 850 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Antispin | Isofix |
| CD/radio | Kørecomputer |
| Centrallås | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde |