Opel Corsa1,0 T 90 Enjoy 5d
Kontantpris
69.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
To Lags Metalfarve, Udsynspakke, Elektronisk Klimakontrol, IntelliLink m. 7" farveskærm, 15T Alufælge med helårsdæk, varme i rat, fuldaut. klima, fjernb. c. lås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el ruder, el spejle med varme, start/stop, dæktryksmåler, multifunktionsrat, håndfri til mobil, navigation over apple carplay, usb stik, isofix, kopholder, split bagsæde, læderrat, automatisk lys, airbag, abs, antispin, esp, tonede ruder, ikke ryger, service ok, tidligere undervognsbehandlet, skal ses.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 163.483 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.099 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 402 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 536 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|