Opel Corsa1,0 12V Enjoy 5d
Kontantpris
35.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2012 |
| Kilometertal | 167.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 65 hk/90 nm |
| Acceleration | 18,2 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Opel Corsa 1,0i årg 2012. 177.000 km. Frisk nysynet og nyserviceret. Fartpilot, sædevarme, multifunktionsrat, højdejusterbart føresæde, isofix, Bluetooth, 2 nøgler med fjernbetjening, gode helårsdæk mm. Halvårlig afgift kun Kr 460,- 20,5 km/l benzin.
Tlf 40166099, højdejust. førersæde, splitbagsæde, helårshjul, el-sidespejle m/varme, varme i rat, udv. temp. måler, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, el-ruder, håndfrit til mobil, apple carplay, musikstreaming via bluetooth
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 147.951 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.045 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Helårshjul |
|---|---|
| Apple carplay | Højdejust. førersæde |
| El-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
| El-sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
|---|