Opel Corsa-e50 Elegance 5d
Kontantpris
119.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 46.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 334 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 168 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
🚗 Drømmebilen er tættere på, end du tror! 🚗
💰 Attraktiv finansiering:
✅ Variabel rente KUN 1,99%
✅ Fast rente KUN 2,49%
📌 Gælder for elektriske & plug-in hybridbiler op til 3 år
📞 Kontakt os i dag, og få en skræddersyet beregning på din nye bil! 📞
Nu kan du blive den heldige ny ejer af denne veludstyrede Opel Corsa-e Design/Elegance med 136HK
3-faset 11kW AC Opladning samt 100kW DC Hurtigladning
Op til 334km WLTP rækkevidde!
Udstyr såsom:
Fartpilot
LED Kørelys
Sædevarme for
Klimaanlæg
Varme i rat
Bakkamera
Parkeringssensor bag
Apple Carplay
Bluetooth
Android Auto
Vognbaneassistent
Nødbremseassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 267 liter |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 506 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|