Opel Astra1,7 CDTi 130 Enjoy Sports Tourer eco 5d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2013 |
| Kilometertal | 235.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Opel Astra 1,7 CDTi 130 Enjoy Sports Tourer Eco – Veludstyret & Økonomisk!
Her får du en velkørende og rummelig stationcar med god komfort og stærk brændstoføkonomi – perfekt som både familie- og pendlerbil.
Highlights:
✔ 1,7 CDTi dieselmotor med 130 hk – stærk og økonomisk
✔ Sports Tourer (stationcar) – masser af plads
✔ Anhængertræk
✔ 2-zoners klimaanlæg
✔ Fartpilot
✔ Sædevarme
✔ Ratvarme
✔ Multifunktionsrat
✔ Sportsæder med elektronisk lændestøtte
Bilen fremstår pæn og velholdt, og den kombinerer komfort, køreglæde og praktiske løsninger i én pakke. Perfekt til dig, der ønsker en driftssikker og veludstyret bil til en skarp pris.
Kontakt os i dag for fremvisning eller prøvetur – denne bil skal opleves!
Lavpris tilbud/engro , kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, sportssæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, el-sidespejle, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk, varme i rat, 2 zone klima, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, isofix, automatisk lys, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.099 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.418 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 687 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 56 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |