Opel Astra1,4 T 150 Innovation Sports Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 151.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/245 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.403 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Opel Astra Innovation med den stærke 1,4T 150 hk motor! ⭐
✅ Fartpilot m. vognbaneassistent
✅ Parkeringssensor for/bag m. optisk visning
✅ 8'' touch skærm m. Navigation
✅ Nøglefri indgang & start
✅ Serviceret
✅ El- bagklap
✅ Apple Carplay & Android Auto
✅ Anhængertræk til 1.420kg
✅ Varme i bagsæder
✅ Mørktonede ruder i bag
Øvrig beskrivelse:
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, el-justerbar lændestøtte, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, træk, tågelygter, led baglygter, el-klapbare sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, el betjent bagklap, nøglefri adgang, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, fod betjent bagklap, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler mm..
Bilen er under klargøring, billeder følger hurtigst muligt.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.027 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.437 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 383 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.403 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 56 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El-justerbar lændestøtte | Sædebetræk, dellæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fod betjent bagklap | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i bagsæde |
| Højdejust. førersæde |