Opel Astra1,0 T 105 Excite Sports Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 119.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 118 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Aftageligt træk (Tilladt påhæng m/bremser 1.150 kg)
• Apple Carplay & Android Auto
• Fartpilot
• Parkeringssensor for & bag
• Vognbaneassistent
• Fjernlysassistent
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, led kørelys, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, 16" alufælge
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 214.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 1.308 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 542 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Aut. nedbl. bakspejl | Sædevarme |
| Automatisk lys | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| Bakspejl m. nedbl. | Tågelygter |
| El-sidespejle | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |