Opel Astra1,0 T 105 Enjoy 5d
Kontantpris
69.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/170 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.220 kg |
| Farve | Brun |
Beskrivelse
kørecomputer, læderrat, stofindtræk, multifunktionsrat, aircondition, fjernb. centrallås, centrallås, fartpilot, sædevarme, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, airbag, isofix, alarm, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 220.005 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.188 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 592 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.220 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Centrallås | Musikstreaming via bluetooth |
| ESP / ESC | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |