Opel Agila1,2 16V Comfort 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
12.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2000 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2000 |
| Kilometertal | 155.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/110 nm |
| Acceleration | 13,5 sek. |
| Tophastighed | 155 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 650 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
sælges uden garanti NYSYNET
RING INDEN DU KOMMER BILEN BRUGES PÅ VÆRKSTEDET
, el-ruder, centrallås, airbag,, træk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 138.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 950 kg |
| Bredde | 162 cm |
| Længde | 350 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 650 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Centrallås | Træk |