Omoda 5EV Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2025 |
| Kilometertal | 2.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 402 km |
| Batterikapacitet | 61,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/340 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🚗 Omoda 5 EV Premium — 2.000 km 🚗
Næsten fabriksny elbil med masser af udstyr, moderne design og høj komfort. Her får du topmodellen Premium med lav km, flot kabine og masser af teknologi – en rigtig stærk bil til prisen.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ Premium udstyrsniveau (topmodel)
✔️ Næsten ny – kun 2.000 km
✔️ Stor digital cockpit- og infotainmentløsning
✔️ 360° kamera og parkeringssensorer
✔️ Adaptiv fartpilot (ACC)
✔️ Blindvinkelassistent og vognbaneassistent
✔️ Automatisk nødbremse og sikkerhedspakke
✔️ Navigation
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ 2-zone Klimaanlæg
✔️ Sædevarme for og bag
✔️ El-justerbare forsæder
✔️ Kunstlæderkabine
✔️ Nøglefri adgang og start
✔️ Elektrisk bagklap
✔️ Fuld LED-lygter for og bag
✔️ Mørktonede ruder bag
✔️ Flotte alufælge
✔️ Regnsensor og automatisk lys
Bilen er som ny, klar til prøvekørsel og kan leveres med komplet tjek på eget værksted.
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 235.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.710 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 159 cm |
| Lasteevne | 536 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 360° kamera | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Kunstlæder |
| ABS-bremser | Kunstlæderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Områdebelysning |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædekøling |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i bagsæde |
| Håndfrit til mobil | Varme i forrude |
| Head-up display | Vognbaneassistent |