Nissan Qashqai1,6 Acenta 5d
Kontantpris
74.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2013 |
| Kilometertal | 65.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 117 hk/158 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BEMÆRK KUN KØRT 65000 km! står som ny bil, Justerbart rat, Opvarmede forsæder, Startspærre, Tonede ruder, Tågebaglys, Servostyring, Forlygte højtryksspulere, Bagrude visker/vasker, Kofangere - indfarvede, Stoplys i bagrude, Asfærisk sidespejl, El-justerbare sidespejle, Stænkklapper, Højdejusterbart førersæde, Halogen - forlygter, ESP, El-opvarmede sidespejle, Radio med CD-afspiller, Barnestolssikring- ISOFIX, Omdrejningstæller, Forrude visker/vasker med interval, Børnesikringlås på bagdøre, Kopholdere, 16" alufælge, fjernb. centrallås, fartpilot, aircondition, 4x el-ruder, aux tilslutning, cd/radio, håndfrit til mobil, 4 airbags, esp, skal ses.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 282.788 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.210 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 433 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | AUX tilslutning |
|---|---|
| 4 airbags | CD/radio |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Antispin |
|---|