Nissan Qashqai1,3 mHEV Tekna+ X-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 95.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 158 hk/270 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
19" fælge, 360° kamera, ABS, Adaptiv fartpilot, Automatgear, Automatisk langt lys, Automatisk lys, Bakkamera, Blind Spot assist, Bluetooth, Bose anlæg, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle, El-indstillelige forsæder, El-indstilleligt førersæde m. memory, Elektrisk bagklap, Elektronisk håndbremse, Fast anhængertræk, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Glastag, Headup display, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED-forlygter, Læderindtræk, Læderrat, Lændestøtte i førersæde, Massage i førersæde, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Mørktonede ruder bag, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri betjening, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Radio, Regnsensor, Skiltegenkendelse, Sort Himmel, Splitbagsæde, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Udvendig temperaturmåler, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 420.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 479 liter |
| Vægt | 1.391 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 594 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Head-up display |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kopholder |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri betjening |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Panoramatag |
| El betjent bagklap | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædebetræk, læder |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| Elsæder | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |