Nissan Qashqai1,3 mHEV N-Connecta X-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 13.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 158 hk/270 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | - |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Faceliftede 2025 Nissan Qashqai med kun 13,000 km på tælleren.
Denne 2025 Nissan Qashqai er en SUV i topklasse, der kombinerer stil og teknologi. Køretøjet har en mild hybrid motor på 1,3 liter. Med en kilometerstand på kun 13,000 km er denne bil næsten som ny. Den kommer med en 7-trins automatisk gearkasse og en ejerhistorik, der kun omfatter én ejer.
Denne Qashqai er udstyret med det eftertragtede N-Connecta niveau, som inkluderer en række avancerede funktioner som Apple CarPlay, Android Auto og parkeringssensorer både foran og bag. Derudover er køretøjet udstyret med fuld LED forlygter og et opvarmet rat, hvilket sikrer komfort under alle kørselsforhold.
⭐ HIGHLIGHTS ⭐
✅ 1 EJER
✅ AUTOMATGEAR
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
✅ 360" GRADER KAMERA
✅ KLIMAANLÆG 2-ZONER
✅ NØGLEFRI BETJENING
✅ PAKERINGSSENSOR FOR & BAG
✅ BLINDVINKELASSISTENT
✅ DIGITAL INSTRUMENTERING
✅ FULD LED FORLYGTER
✅ RAT M. VARME
✅ ALUFÆLGE
OG MEGET MERE!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 350.859 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 504 liter |
| Vægt | 1.465 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |