Nissan Micra52 Advance 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 410 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 80 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/245 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
📌 Super udstyret Nissan Micra med det store batteri og kåret som året bil 2026. Denne bil er i drift - ring for fremvisning
🛞 Udvalg udstyr fra bilen :
✔️ Varmepumpe
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Automatisk klimaanlæg
✔️ Google ass med navigation
✔️ Parkeringssensor for & bag
✔️ Dellæderkabine
✔️ Nøglefribetjening
💻Teknisk information ⬇️ ( info kan ses på coc )
🔋 Batterikapacitet 52 kWh
🔌 CCS lynladning - 3 faset
🛣️ rækkevidde efter wltp målemetode 415 km
⚡️ ladehastighed DC 100 kW
⚙️ elektrisk motor med 150 hk
Andersen Biler tilbyder bla. ⬇️
📌 Udvidet garanti på dit bilkøb med Fragus bilgaranti
📌 Fordelagtig forsikring i samarbejde med IF forsikring
📌 Nem og hurtig finansiering via Santander Bilfinans
📌 Serviceaftale med fordele og tryghed
📌 Alt relevant tilbehør til din nye bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil.
🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt søndage kl. 11.00 - 16.00.
📧 salg-r78a@andersenbiler.dk
📞 88775566
🛻 Har du en bil i bytte ?
Den giver vi gerne en pris på, blot send os 6-7 fotos 📸 aktuel kilometertal og nummerpladen, så kommer vi hurtigt tilbage med en forhåndsvurdering.
👋🏻 Velkommen hos Andersen Biler Kbh, vi glæder os til at se dig
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 232.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 326 liter |
| Vægt | - |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Helårshjul |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Kunstlæder |
| Android auto | Kunstlæderindtræk |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| City steering | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |