Nissan Ariya63 Advance 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 403 km |
| Batterikapacitet | 63,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 3,6 kW |
| Hurtig opladning DC | 130 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 214 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Elektrisk info: 🔋 Elektrisk Rækkevidde jf. WLTP: 403 km. 🔋 Batterikapacitet: 63 kWh
🚗 BILENS UDSTYR:
✅ Helårsdæk
✅ Anhængertræk, aftageligt - 750 kg m. og u. bremser
✅ Bakkamera
✅ Digital Instrumentering
✅ Elektriske forsæder
✅ Apple Carplay & Android Auto
✅ Varme i forsæder, varme i rat og varme i forrude
✅ Navigation
✅ Nøglefri døre og start
Andersen Biler tilbyder bla. ⬇️
📌 Udvidet garanti på dit bilkøb.
📌 Fordelagtig forsikring i samarbejde med IF forsikring
📌 Nem og hurtig finansiering med eller uden udbetaling
📌 Serviceaftaler med fordele og tryghed
📌 Alt relevant tilbehør til din nye bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil.
🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt lørdag og søndag fra 10.00-14.00
📧 salg-holbaek@andersenbiler.dk
📞 70230220
🛻 Har du en bil du ønsker at bytte eller sælge?
Den giver vi gerne en pris på, blot send os 6-7 fotos 📸 aktuelt kilometertal og nummerpladen, så kommer vi hurtigt tilbage med en forhåndsvurdering.
👋🏻 Velkommen hos Andersen Biler Holbæk, vi glæder os til at se dig
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 397.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 468 liter |
| Vægt | 1.980 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 420 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Elsæder |
|---|---|
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Aftageligt træk | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Android auto | Håndfrit til mobil |
| Anhængertræk, aftagl. | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
|---|---|
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Delkunstlæderindtræk | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde | Træk |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Varme i forrude |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |