Mitsubishi Space Star1,2 Limited 5d
Kontantpris
37.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 179.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/106 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
aircondition, fuldaut. klima, fartpilot, sædevarme, nøglefri tænding, 4x el-ruder, el-sidespejle, multifunktionsrat, cd/radio, usb-a tilslutning, bluetooth, 15" alufælge med nye helårsdæk, Ny service, Nysynet 05-02-2026, Km pr-l 23,3. Ejerafgift 460kr halvårligt,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 114.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 820 kg |
| Bredde | 167 cm |
| Længde | 371 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Helårshjul |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Aircondition | Musikstreaming via bluetooth |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
|---|---|
| Fartpilot | USB tilslutning |