Mitsubishi Space Star1,2 Intense CVT 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2015 |
| Kilometertal | 79.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/106 nm |
| Acceleration | 12,8 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
En velholdt Mitsubishi Space Star 1,2 Intense CVT fra 2015. Denne hatchback har kørt 79.000 km og er ideel til dem, der søger en pålidelig og komfortabel bil.
⭐ HIGHLIGHTS ⭐
✅ AUTOMATGEAR
✅ KLIMAANLÆG
✅ SÆDEVARME FORAN
✅ FARTPILOT
✅ REGNSENSOR
✅ BLUETOOTH
✅ ALUFÆLGE
OG MEGET MERE!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 153.943 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 840 kg |
| Bredde | 167 cm |
| Længde | 371 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Antispin | Regnsensor |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Fartpilot |