Mitsubishi Colt1,1 Invite ClearTec 5d
Kontantpris
22.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2009 |
| Kilometertal | 161.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/100 nm |
| Acceleration | 14,1 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
aircondition, 15" alufælge, sædevarme, el-ruder, el-sidespejle, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, splitbagsæde, højdejust. førersæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, cd/radio, aux tilslutning, airbag, esp, automatisk lys, isofix, antispin,kop holder.
NYSYNET D 11/11/2025
TAGER GERNE BIL I BYTTE.
TIDLIGERE REG NR ZY54930
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 135.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 945 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 387 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
|---|---|
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |