Mitsubishi ASX1,6 Intense 5d
Kontantpris
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2015 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 117 hk/154 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, aux tilslutning, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 250.940 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.235 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 635 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 6 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde |