MINI Cooper SEMaximise 3d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 66.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 226 km |
| Batterikapacitet | 32,6 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 49 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Mini Cooper SE Maxinise proppet med udstyr!
Elbils info: Batteri: 33 kWh
Elektrisk rækkevidde: 231 km(WLTP)
Ladetid hjemme med ladeboks (0 – 100 %): 3 timer
Ladetid ude ved fuld effekt : 10 - 80 % på ca. 30 min
Maks indtag for batteri: 49 kWh
🚗 Nævneværdigt udstyr vi vil fremhæve:
- Varmepumpe
- Panorama Soltag med åbne- og vippe funktion
- 17" Alufælge
- Head-Up Display
- Læderkabine
- Harmon/Kardon lydanlæg
- Bakkamera Samt Sensor for/bag
- LED forlygter med adaptiv lysfordeling
- Apple CarPlay / Android Auto
- Klimaanlæg 2-zoner
- Sædevarme
- Nøglefri adgang og betjening
- Musikstreaming via bluetooth
- Vejbaneassistent
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager ALTID din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
Alle biler står klar til hurtig levering - har du set en bil i anden afdeling? Så får vi den bare hertil! - eller bor du langt fra Hillerød, så kontakt os alligevel - vi har afdelinger i hele landet og kan levere derfra!
Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: 11:00 – 15:00
Søndag 11:00 - 15:00
Kontakt os
Tlf. 70 70 17 77
Mail: hillerod@bn.dk
Adresse: Falkevej 4A 3400 Hillerød
✅ Chat med os på bn.dk
Hos Bjarne Nielsen Hillerød sælger vi nyere brugte biler af alle mærker.
Kom ned forbi hvis du søger råd eller vejledning vedrørende din kommende bil - søger du f.eks. en el-bil, så er vi klar til at hjælpe dig uanset om det omhandler, forsikring, finansiering, ladestander eller andet!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 297.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.340 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Isofix |
|---|---|
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kunstlæder |
| Android auto | Kunstlæderindtræk |
| Antispin | Læderindtræk |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Motorkabinevarmer |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| AUX tilslutning | Nødlader |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Soltag |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-soltag | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås |