MINI Cooper SEEdition Premium Plus 3d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Produceret | 9/2021 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 231 km |
| Batterikapacitet | 28,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
MINI Cooper SE i Racing Green Metallic med EL-Panorama-Glastag, 16" Alufælge, varme i forsæder, P-sensor for + bag, Navigation, FULL LED Forlygter, Komfort adgang, Lys pakke, Trådløs AppleCarPlay og Varmepumpe. Prøv en tur, og du vil ønske det blev din bil.
Bilen leveres nysynet
Vægtafgiften er 460 kr. pr. halvår.
Highlighted udstyr: (bilen har varmepumpe)
⭐️ EL-glastag - panorama - kan vippes og skydes tilbage
⭐️ 16" Originale Alufælge
⭐️ HIFI Stereo med 6 højt. og subwoofer
⭐️ 3D Navigation, i centraldisplay, instr. cluster
⭐️ FULL LED Forlygter
⭐️ LED Baglygter med Union Jack logo
⭐️ Ambient-light i kabinen m forskellige farver
⭐️ Sportslæderrat med multifunktion og varme
⭐️ AppleCarPlay (trådløs) m mulighed for Google Satellitkort
⭐️ P-sensor for + bag
⭐️ Sportssæder med stof/kunstlæder
⭐️ Keyless Open+Go
⭐️ 2-zoners klimaanlæg m. varmepumpe
⭐️ Regnsensor
⭐️ Lyspakke
⭐️ Parking assistent
⭐️ Real time Traffic information (evt. abo)
⭐️ 2xSædevarme - 3 trin
⭐️ Fartpilot m hast. begrænser
⭐️ El-spejle med varme
⭐️ Ikke-ryger
⭐️ 2 x Ladekabler til wallbox og 220 volt
....og meget mere
⚡️ Elektrisk info ⚡️
🔋 Elektrisk Rækkevidde jf. WLTP: 233 km.
🔋 Opladningstid via 50 kWh DC-hurtigladning 10-80%: 30 min.
🔋 Opladningstid 0-100 % via 11 kWh AC-opladning: 3 timer
🔋 Batterikapacitet: 28, 9 kWh netto
Batterigaranti til 07-10-2029 eller 160.000 km
Bilens pris er inkl. lev omk. og nummerplader.
Vi kan tilbyde attraktiv finansiering til bilen både med og uden udbetaling. Derudover kan vi også tilbyde tilkøb af CarGarantie til bilen, så du forlænger bilens garanti. Vi har også gode tilbud fra Gjensidige på kasko forsikringer.
Kom og se og test bilen - du vil ikke fortryde !!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.340 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Helårshjul |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nødlader |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Soltag |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-soltag | Sportssæder |
| Elektrisk kabinevarmer | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Type-2 ladekabel |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima |