MINI Cooper SEClassic Trim 3d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 231 km |
| Batterikapacitet | 32,6 kWh |
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/270 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
✨ Mini Cooper SE Classic Trim i den populære Moonwalk Grey ! ✨
Bilen er på vej hjem – kontakt os allerede i dag ved interesse!
Husk vi tilbyder mulighed for at tegne udvidet garanti!
Bilen leveres nysynet!
Denne Mini byder på blandt andet:
➾ Sportssæder i sort kunstlæder.
➾ Varmepumpe og sædevarme.
➾ Driving Assistant med bl.a. Fartpilot, Vognbaneassistance, Aut. Nødbremse mm.
➾ Bakkamera og Parkeringssensorer bag.
🚙 Elbilsspecifikationer 🚙
➾ 32,6 kWh batteri
➾ 231 km WLTP rækkevidde
➾ 184 hestekræfter
➾ 11 kW AC opladning (Ca. 3 timer)
➾ 50 kW DC opladning (10-80% på 30 min)
✔️ Udstyr i hovedtræk ✔️
➾ Navigationssystem med Apple Carplay & Android Auto.
➾ Parkeringssensorer bag samt bakkamera.
➾ Nøglefri betjening.
➾ Sædevarme for.
➾ App-betjening af blandt andet klimaanlæg og opladning.
➾ Fuldautomatisk klimaanlæg.
➾ Fartpilot.
➾ Ambientebelysning.
➾ …og meget mere!
📝 OBS! Importbil – udstyr kan afvige fra dansk standard
📞 Kontakt os for attraktivt tilbud på finansiering og forsikring
♻️ Vi tager din brugte bil i bytte
🛡️ Udvidet garanti tilbydes via Fragus
🔗 nellemann.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 211 liter |
| Vægt | 1.340 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 385 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 435 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Internet |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Kunstlæder |
| App integration | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |