MINI Cooper S2,0 JC Works 3d
Kontantpris
165.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2015 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/320 nm |
| Acceleration | 6,3 sek. |
| Tophastighed | 246 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Mini - John Cooper Works (JCW) model
Fra dec 2015
km 135.000
192 HK '
Synet i efteråret uden anmærkninger. Netop fået nyt batteri.
Lædersæder, ABS bremser, Metallak, 1- eller 2-zone klima, Key-less go (nøglefri), El-soltag, Selealarm, Multifunktionsrat, Turbo, Ruskind/alcantara, Parkeringskontrol bag, Xenon lys, Isofix på 3 sæder, Navigationssystem, 6-gear manuel, Airbags, HiFi Harman Cardon musikanlæg, Glastag, Radio, ESP (Elektronisk Stabiliserings Program)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 474.002 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 387 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-soltag | Servo |
|---|---|
| Fartpilot |