MG ZS50 Luxury 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 31.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 320 km |
| Batterikapacitet | 49,0 kWh |
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 177 hk/280 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Forsat fabriksgaranti til 23-06-2029,
Rækkevidde: 320 km,
glastag, el-soltag, læderindtræk, navigation, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, bakkamera, parkeringssensor (bag), adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk lys, fjernlysassistent, usb-a tilslutning, ambiente belysning, regnsensor, fuldaut. klima, sædevarme, nøglefri tænding, nøglefri adgang, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle, mørktonede ruder i bag, 18" alufælge, kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, højdejust. forsæder, led kørelys, udv. temp. måler, bagagerumsdækken, splitbagsæde, airbag, esp, isofix,
Meget pæn og velholdt,
Vi tilbyder finansiering med - og uden udbetaling. Ring for rådgivning - så finder vi den bedst mulige løsning for dig,
🔧 Udvidet Garanti kan tilkøbes på alle vores biler. 🔧
✔ Der er mulighed for at tilkøbe op til 3 års garanti på denne bil:
• 36 måneder fra: 7.995 kr.
📞 Kontakt os for yderligere info omkring 3 års ekstra garanti,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 448 liter |
| Vægt | 1.570 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderindtræk |
| Airbags | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |