MG EHS1,5 PHEV Luxury 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 55,2 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 52 km |
| Batterikapacitet | 16,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 240 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 43 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 258 hk/370 nm |
| Acceleration | 6,9 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 10 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Panorama soltag, Adaptiv Fartpilot, Blind spot assist, Elektrisk bagklap, Fuld Kunst læderkabine, Digitalt cockpit, Elektriske forsæder, Dab-radio, 360 graders bakkamera.
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 52 km
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 289.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 448 liter |
| Vægt | 1.737 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 459 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Airbags | LED Kørelys |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |