MG 477 Luxury Extended Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 24.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 520 km |
| Batterikapacitet | 74,4 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/350 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Bemærk 77KWH med det helt store batteri. 520 KM I WLTP.
🔧 Highlights
• Adaptiv fartpilot
• Sædevarme
• Ratvarme
• 360 graders kamera
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: simon@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 363 liter |
| Vægt | 1.751 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 458 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |